Wojciech Tarczyński i Koman Band - "Okno ciemnych spraw" (Opole '75)

Wracamy do nocnego koncertu "Rock przez cały rok - jazz" z 28 czerwca 1975 roku w ramach XIII Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (25-29 czerwca 1975). W dalszym ciągu gra Koman Band w swoim drugim składzie, a funkowo-jazzowy utwór pt. "Okno ciemnych spraw" (muz. Janusz Koman - sł. A. Brun, właśc. Janusz Szczepkowski - 1943-2021) śpiewa Wojciech Tarczyński. W Polskim Radio zespół nagrał tę kompozycję cztery miesiące później (październik 1975). A ukazała się dopiero 29 stycznia 2021 roku na płycie Koman Bandu pt. "Continuation" (GAD Records - GAD CD 149). Skład zespołu Koman Band: Wojciech Tarczyński - śpiew, konga Janusz Koman (lider) - fortepian elektryczny Bogdan Krajewski (1946-2013) - gitara Jerzy Śnigurowicz - gitara basowa Marian Śnigurowicz - perkusja oraz sekcja dęta w składzie: Tadeusz Janiak - trąbka Władysław Dobrowolski - trąbka Andrzej Diering - trąbka Bernard Kondracki - saksofon tenorowy Konferansjerzy: Andrzej Śmigielski (1944-2023), Marek Gołębiowski (1941-2020). Opracował: Sławek Nowak.