ACÉL - MŰ. Ózd, 1987–2014 – Beszélgetés Benkő Imre fotográfussal

Benkő Imre fotográfus, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja tulajdonképpen az ózdi kohászat leépüléséről szóló fotóesszéjének köszönheti nemzetközi hírnevét. A kétszeres World Press Photo díjas, a dokumentarista fotográfia egyedi képi világú alkotója majd' 25 éven keresztül jár vissza pályájának meghatározó helyszínére, mai nevén a „Kultúrgyárba". „Az események alakulását előre nem láthattam, a hírek mögötti világ érdekelt. Az ember és környezetének sajátos bemutatásával a korszak vizuális lényegét, egy szubjektumon átszűrt életérzést szándékoztam közvetíteni." –írta katalógusában. Az ózdi Városi Művelődési Központ „Olvasó" Kisgalériájában ACÉL-MŰ. Ózd, 1987–2012 címmel nyílt kiállítása kapcsán beszélgettünk az alkotóval. Iratkozzon fel az MMA YouTube csatornájára! http://bit.ly/mma-yt ------------------------- Még több videó: http://mma-tv.hu Facebook: http://bit.ly/mmahu