Oficjalne otwarcie dworca PKP Kędzierzyn-Koźle po modernizacji

O godzinie 11:00 dnia 17. grudnia 2015 rozpoczęła się uroczystość związana z oficjalnym oddaniem do użytku wyremontowanego i zmodernizowanego dworca PKP Kędzierzyn-Koźle. Wydarzenie rozpoczęło się od występu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej, a po nim nastąpiło oficjalne przywitanie przybyłych gości. ==============================­========= ► Subskrybuj ► http://bit.ly/szymsza1 ► Facebook ►   / szymsza1   ► Sklep ► http://szymsza1.cupsell.pl ► Kontakt ► [email protected] ==============================­========= Odnośniki czasu: 0:20 - występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej 1:40 - oficjalne powitanie gości 2:20 - prezentacja dworca po remoncie Budynek dworca został gruntownie wyremontowany oraz zmodernizowany, jednocześnie zachowując swoje historyczne walory. Przebudowy doczekał się także plac przed budynkiem, a obecnie trwają prace remontowe na pierwszym peronie. Na pozostałych peronach zrewitalizowano wiaty. Remont dworca objął m.in. fasadę budynku, plac dworcowy, główny hol, przejście podziemne, poczekalnię, kasy i toalety. Atrakcje jakie czekały gości podczas otwarcia dworca: występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu, zwiedzanie dworca z przewodnikiem, prezentacja znaczka pocztowego wydanego z okazji 170-lecia istnienia dworca kolejowego, przejazd pocztowej drezyny kolejowej, poczęstunek, fotograficzna gra dworcowa, multimedialna gra kolejowa (Xbox Kinect), kącik zabaw dla dzieci, malowanie buziek, warsztaty budowanie makiety kolejowej z klocków Lego. Kędzierzyn-Koźle | 17.12.2015 r.